Головна » Статті » Наше життя » Екскурсії

Екскурсія до бібліотеки

Екскурсія до бібліотеки

Мета. Ознайомити дітей з громадськими будівлями села, їх призначенням; розширювати знання про професії працівників соціальної сфери, зміст і значущості праці для жителів села; виховувати правила культури поведінки на вулиці і в громадських місцях, виховувати дбайливе ставлення до книг; стимулювати у дітей інтерес і любов до свого села, турботу про його красу і чистоту.

Попередня робота: читання художньої літератури, розглядання книг. Словникова робота: бібліотекар, читальний зал, письменник.

Хід заняття

1.Вихователь проводить з дітьми попередню бесіду.

Трохи з історії бібліотек. Давним-давно, коли люди ще не знали паперу, але хотіли передавати свої знання іншим, слова записували на чому доведеться: вони висікали значки на камені, пізніше букви зображували тисненням на глиняних дощечках.

У Стародавньому Єгипті писали на папірусі - матеріалі, зробленому з багаторічної рослини з такою ж назвою. Ці листи люди намагалися зберегти: і глиняні дощечки, і папіруси, і пергаменти.

Створювалися перші бібліотеки. Але з часом слова стиралися, дощечки, береста псувалися. Тоді люди навчилися робити папір і друкувати книги.

Люди, які пишуть книги, називаються письменниками. Письменники писали про те, що бачили, чули. Писали вірші і придумували розповіді, казки. З'явилося дуже багато книг, які потрібні нам всім, щоб дізнатися наше минуле, сьогодення і майбутнє. Дізнатися про все, що діється у світі, відбувається на Землі.

Де ми можемо взяти книги? (В магазині купити, в бібліотеці.)

Вихователь підводить дітей до будівлі бібліотеки.

Вихователь. Праворуч від нас будівлю, де зберігаються книги, - бібліотека. (Звернути увагу дітей на будівлю, на вивіску, на порядок території.) Працівники бібліотеки збирають різні книги. У бібліотеці знайдуться книги з математики, географії, історії та багато інших.

Тут у нас перша зупинка - абонемент. У абонементі на полицях, відкритих для доступу читачів, можна вибрати будь-яку книгу, але обов'язково повернути її у визначений термін. Книги стоять на полиці в певному порядку, по розділах, що належать до різних наук і темах.

Друга зупинка - каталог. У невеликих скриньках зібрані картки на всі наявні в бібліотеці книги. На кожній картці ми знайдемо прізвище автора книги, її назва; прізвище художника, який оформляв книгу, а також місто, де вона видана, рік видання, кількість сторінок. Картки розташовані в такому ж порядку, як і книги на полицях. Знайти потрібну книгу вам допоможе бібліограф.

Зупинка - читальний зал. У читальному залі можна погортати останні номери дитячих газет і журналів, познайомитися з новими назвами дитячих періодичних видань.

1. Бесіда з дітьми що таке бібліотека.

 Що таке бібліотека? Бібліотека - це сховище книг. У ній є два відділи: абонемент і читальний зал. Абонемент - місце, де видають книги додому. Читальний зал - місце в бібліотеці, де читають книги, які на будинок не видаються (енциклопедії, словники тощо). У бібліотеці багато книг, журналів, газет, енциклопедій, словників - все це називається, бібліотечним фондом.

Ознайомлення дітей з правилами поведінки в бібліотеці.

№ 1. У бібліотеці треба вести себе тихо, тому що шум заважає іншим читачам.

№ 2. Книги треба повертати вчасно. Адже їх чекають інші читачі. У нашій бібліотеці книгу можна взяти на 7 днів.

№ 3. З бібліотечними книгами треба звертатися особливо дбайливо, щоб їх змогли прочитати якомога більше хлопців.

№ 4. Бібліотечні книги не можна втрачати, інакше в бібліотеці не залишиться жодної книги.

№ 5. Книги в бібліотеці треба ставити точно на те місце, де ви їх взяли. Інакше бібліотекар не зможе швидко знайти цю книгу для іншого учня.

3. Правила роботи з книгою!

 Не можна книги перегинати.

 Не можна загинати книжкові сторінки.

 Не можна закладати в книги олівці, ручки, необхідно користуватися закладкою.

  Не можна писати і малювати в книгах.

 Не можна читати книги під час їжі.

4. Запам'ятайте правила читання

1) Книги потрібно читати сидячи за столом. Спина при цьому повинна бути рівною. Руки складені на столі.

 2) Читати потрібно при світлі, який приємний для очей (не сильно яскравим, але й не тьмяним). Найкраще при читанні направляти світло прямо на сторінку.

3) Якщо ви носите окуляри, то не забувайте час від часу знімати їх. Таким чином, ви даєте очам відпочинок. Зовсім без очок читати не слід, це тільки дасть додаткову напругу очам.

 4) У транспорті читати не можна. Постійний рух книги погіршує ваш зір.

5. Запам'ятай 10 «Не можна»

  • не можна шуміти, смітити в бібліотеці;
  • не можна брати книгу брудними руками;
  • не можна їсти в бібліотеці;
  • не можна користуватися книгою більше 7 днів;
  • не можна користуватися книгою, що не обернувши її;
  • не можна класти в книгу зайві предмети, загинати її сторінки;
  • не можна малювати і писати в книгах;
  • не можна залишати книгу без допомоги, якщо вона «захворіла»;
  • не можна залишати книгу на сонці.

 6. Перевір, що ти запам'ятав?

 Що таке бібліотека?

Як називається місце де книги видають на будинок?

Назвіть правила поведінки в бібліотеці.

Що з книгою робити не можна?

Назвіть правила читання.

Як називається користувач бібліотеки?


 

Категорія: Екскурсії | Додав: Dnz-Maliatko (20.07.2014)
Переглядів: 7038 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: